Kicksy.pl on Facebook

RECENZJA: ASICS GEL-LYTE III WHITE/WHITE (HL6A2 0101)

RECENZJA: ASICS GEL-LYTE III WHITE/WHITE (HL6A2 0101)

Anima Santana In Corpore Sano, czyli po prostu ASICS to marka znana niemalże każdemu, słynąca głównie z produkcji runner’ów. Wiadomo, że jeśli chodzi o retro kicksów z tej kategorii to Nike nie ma sobie równych, mając pod swoim szyldem takie produkty jak - Air Max 1, Air Max 90, Air Max 95, Air Safari, Air Huarche, Air Pegasus oraz wiele innych kultowych modeli. Jednakże warto przyjrzeć się niszy, czyli firmie ASICS

Nie ma co ukrywać, że zdecydowanie największym sukcesem japońskiego giganta okazał się model Gel-Lyte III. Pierwsze wydanie tego projektu ukazało się w latach 90’ ubiegłego wieku, a marketingowym sukcesem okazał się rozdzielony język, który do dziś jest znakiem rozpoznawczym popularnych "żelków". 

Dlaczego ASICS zdecydowało się na podzielenie języka na dwie części? Nie był to zabieg czysto kosmetyczny. Rozdzielony język miał zastąpić ten normalny, który podczas marszu bądź biegu zawsze przesuwał się na jedną ze stron, co powodowało dyskomfort oraz zaburzało estetykę. Nietypowe rozwiązanie, ale jak widać okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ GL-III, nawet po 26 latach, mają wielu fanów na całym świecie.

ASICS jest synonimem słów wygoda oraz design. Właśnie tym charakteryzują się ich buty. Wygodę gwarantuje system Gel, wprowadzony początkowo w ASICS GT-II w 1986 roku. Na przestrzeni lat widać, że Gel zdał test i jest stosowany w kolejnych, coraz to nowszych odsłonach japońskich runnerów. Zadaniem tego systemu jest absorbowanie wstrząsów oraz amortyzacja, a cały ten mechanizm umieszczony jest w midsole’u. Na początku użytkowania but może wydawać się dość sztywny, lecz już po paru spacerach poczujemy niesamowitą wygodę oferowaną przez "żelki".

Zostawmy midsole i przejdźmy do upperu. W tym przypadku został on w całości zbudowany ze skóry, włącznie z logo po wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie buta. Na boku pięty znajdziemy napis "GEL LYTE III", zaś w jej centralnej części "ASICS" oraz "GEL".

Ponadto GL-III, w tej konfiguracji kolorystycznej nie ograniczają nas w żaden sposób. Biały jest kolorem uniwersalnym, dlatego możemy je założyć niemalże do wszystkiego i za każdym razem uzyskamy znakomity efekt wizualny. 

Wygoda plus design - właśnie to sprawia, że "żelki" są tak bardzo szanowane wśród kicksowej społeczności. Zaś sam ASICS nie zamyka się na tworzenie butów wyłącznie ze skóry i używa zróżnicowanych materiałów, aby zapobiec stagnacji, dlatego możemy spotkać tenże model w tak wielu wydaniach.

 

MODEL: ASICS GEL-LYTE III HL6A2 0101 WHITE 

LINK DO BUTÓW:  https://www.butsklep.pl/sneakersy-asics-gel-lyte-iii-hl6a2-0101-white-88105-p

ZDJĘCIA: NAOMI KIRUJA

Wielkie podziękowania dla butsklep.pl za dostarczenie butów do testu!

Saucony Shadow 6000 Grey Pack
Saucony Shadow 6000 Grey Pack
Saucony Shadow 6000 Grey Pack
Ocena:
2 0
Facebook:
Podziel się: Bookmark and Share   www.Kicksy.pl/BNZc8
Buty: Asics , Asics Gel Lyte III
Tagi: kicks , sneakers , asics , asics gel lyte , asics gel lyte 3 , fresh , leather , all leather , buty , fresh , leather , all leather , buty
  • Dodał: erwin
  • Dodano: 14.11.16
  • Ostatnie zmiany: 14.11.16


comments powered by Disqus

Facebook

Buty