Kicksy.pl on Facebook

Kolekcja Nike Beautiful x Powerful

Kolekcja Nike Beautiful x Powerful

W dokładnie 2 godziny, 24 minuty i 52 sekundy Joan Benoit Samuelson rozpoczęła rewolucję. Czas: 1984 rok. Miejsce: Los Angeles. Wydarzenie: pierwszy w historii igrzysk olimpijskich maraton kobiet. 

To osiągnięcie zaprzeczyło konserwatywnym przekonaniom, ograniczającym dystans, na którym startują kobiety do maksymalnie 1500 metrów. Wierzono bowiem, że kobiety nie są w stanie fizycznie pokonywać dłuższych odległości. Ten wyjątkowy bieg był zwieńczeniem wieloletniej kampanii o włączenie biegu maratońskiego kobiet do programu igrzysk. Prowadziła ją IRC (International Runners Committee), organizacja utworzona przez biegaczki, która była silnie wspierana przez Nike.

Występ Benoit Samuelson w Los Angeles, już zawsze będzie kojarzył się z jej słynnym mottem: "Meta nie istnieje" ("There is no finish line"). Hasło, według którego żyje biegaczka, stało się również inspiracją dla Nike do nieustannego wspierania kobiet w sporcie, bez względu na dyscyplinę jaką trenują. Na przestrzeni lat zaangażowanie firmy stopniowo rosło: od zorganizowania biegów NikeWomen, poprzez serię międzynarodowych wyścigów, dzięki którym idea mogła się rozprzestrzenić na cały świat i ewoluować do całej społeczności NikeWomen. Obecnie należą do niej ponad cztery miliony kobiet z całego świata, które motywuje do treningów i biegania wspólny sposób myślenia i chęć pokonywania własnych ograniczeń. Kolekcja Nike Beautiful x Powerful jest celebracją ewolucji, jaką przeszedł kobiecy sport, a którą zapoczątkowało inspirujące zwycięstwo Benoit Samuelson. 

Nike Beautiful x Powerful to pierwsza kolekcja obuwia zainspirowana sportsmenkami oraz ich niebywałymi osiągnięciami. Tworzą ją cztery najpopularniejsze modele, które zostały wykonane z wyjątkowych materiałów i zyskały nową kolorystykę. Każdy z nich oddaje słynne credo: "Meta nie istnieje". W kolekcji zobaczymy również buty wykonane z imitującego tory bieżni, tkanego żakardu, które zostały zainspirowane zwycięskim okrążeniami oraz zdjęciami Benoit Samuelson ze słynnego biegu.

Kolekcja Nike Beautiful x Powerful Premium Leather będzie dostępna od 6 października br. na nike.com oraz u sprzedawców detalicznych na całym świecie. Modele Nike Beautiful x Powerful Jacquard będą dostępne od 1 grudnia.

KUP: https://goo.gl/bg9iBc

Saucony Shadow 6000 Grey Pack
Saucony Shadow 6000 Grey Pack
Saucony Shadow 6000 Grey Pack
Saucony Shadow 6000 Grey Pack
Saucony Shadow 6000 Grey Pack
Saucony Shadow 6000 Grey Pack
Saucony Shadow 6000 Grey Pack
Saucony Shadow 6000 Grey Pack
  • Dodał: fxldz
  • Dodano: 04.10.16
  • Ostatnie zmiany: 12.10.16


comments powered by Disqus

Facebook

Buty